تبلیغات
اخبار آموزش و پرورش - ارتقای معیشت فرهنگیان در دولت یازدهم با این دو روش جدید در دستور کار قرار گرفت !

فخرالدین احمدی دانش آشتیانی در مراسم دیدار با نمایندگان معلمان استان های سراسر کشور که در باشگاه فرهنگیان برگزار شد، با تبریک هفته معلم و اعیاد شعبانیه، ‌اظهارامیدواری کرد با حمایت نهادهای بیرون آموزش و پرورش مانند دولت و مجلس شورای اسلامی بتوان تحول اساسی در آموزش و پرورش ایجاد کرد.

                                                                                                

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تصویب برنامه ششم توسعه در مجلس شورای اسلامی، گفت: براساس یکی از احکام این برنامه، نظام حقوقی معلمان از سایر کارکنان اداری آموزش و پرورش جدا می شود که پیش نویس این قانون در حال تدوین است و براساس این قانون تمامی اقدامات علمی، آموزشی و اداری معلمان که منجر به ارتقاء کیفیت در آموزش و پرورش می شود، لحاظ شده است.

وی افزود: واگذاری اختیارات از ستاد به استان ها و مناطق، فارغ کردن معلمان از انجام بروکراسی های اداری، حمایت از پژوهش محوری معلمان و تجهیز ملعمان به دانش روز و کارآمد بخشی از اقدامات آموزش و پرورش در طول چهار سال فعالیت دولت یازدهم است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: «تربیت» یکی از مهمترین مسائل آموزش و پرورش است که معلم عهده دارآن است و لازم است تا برای تحقق تربیت در دانش آموز و آموزش مهارت های لازم برای توسعه پایدار، شیوه های آموزشی مبتنی بر فناوری های نوین و روش های کارآمد و اثر بخش را جایگزین آن کنند.

وی سرمایه انسانی را اولین شاخص توسعه یافتگی هر کشوری عنوان کرد و افزود: توجه به کیفیت زندگی انسان ها، رویکرد اصلی توسعه یافتگی در هر کشوری محسوب می شود و این موضوع به ارتباطات فرهنگی و هویتی میان ارزش هاِی دینی، اجتماعی و ملی جوامع وابسته است.

عضو کابینه تدبیر و امید افزود: توجه به سه سرمایه «انسانی»، «اجتماعی» و «فرهنگی» لازمه توسعه یافتگی هرجامعه و کشوری است که زمینه آن سرمایه گذاری در نظام آموزشی آن کشور خواهد بود.

دانش آشتیانی با اشاره به جایگاه آموزش و پرورش در تحقق سرمایه های انسانی، اجتماعی و فرهنگی در توسعه یافتگی گفت: مدارس باید علاوه بر انتقال دانش به نسل آینده بتوانند شایستگی و مهارت های مختلف زندگی را به دانش آموزان بیاموزند و از این طریق جامعه را در مسیر توسعه یافتگی قرار دهند.

به گزارش روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش پیش از سخنان وزیر آموزش و پرورش، تعدادی از نمایندگان معلمان شاغل و بازنشسته، از مدارس دولتی، غیردولتی، استثنایی و دانشجو معلمان دانشگاه های شهید رجایی و فرهنگیان دغدغه های معلمین استان خود را با دانش آشتیانی در میان گذاشتند


طبقه بندی: مالی و رفاهی،
برچسب ها: ارتقاء، معیشت، فرهنگیان،

تاریخ : یکشنبه 17 اردیبهشت 1396 | 18:39 | نویسنده : مسعود | نظرات


  • paper | خرید Reproduction | خرید تبلیغ متنی
  • خرید رپورتاژ آگهی دائمی | فروش بک لینک با کیفیت