تبلیغات
اخبار آموزش و پرورش - مراكز آموزشی مجاز، امن ترین مكان برای اوقات فراغت دانش آموزان هستند
رئیس سازمان مدارس و مراكز غیر دولتی و توسعه مشاركت های مردمی مراكز آموزشی مجاز را امن ترین مكان برای اوقات فراغت دانش آموزان دانست و گفت: این مراكز باید در جهت تقویت و شناسایی استعدادهای فردی دانش آموزان باشد.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مرضیه گرد بعد ازظهر امروز در نشست مجمع عمومی شورای هماهنگی موسسان مدارس ومراكز غیر دولتی كه با هدف انتخاب اعضای مراكز شورای موسسان كشوری برگزار گردید ضمن اشاره به اینكه ما به دنبال پرورش‌ استعداد های دانش آموزان كشور هستیم اظهاركرد: امن ترین مكان برای اوقات فراغت دانش آموزان و آموزش های فوق برنامه مراكز آموزشی مجاز هستند كه تحت نظر آموزش وپرورش فعالیت می نمایند .

رئیس سازمان مدارس و مراكز غیر دولتی و توسعه مشاركت های مردمی ضمن اشاره به اینكه كار مراكز آموزشی غیردولتی صرفا برگزاری كلاس تقویتی در یك درس خاص نیست اظهاركرد: خوشبختانه با دایمی شدن قانون ، مراكز آموزشی رسمیت قانونی پیدا نموده اند و در این مراكز  باید از حافظه محوری و تست های كنكوری پرهیز شود.

وی ادامه داد: ما با برگزاری كلاس های گروهی كه با صد نفر دایر می گردد، موافق نیستیم و مراكز تحت پوشش ما با رویكرد تقویت بنیه علمی؛ هنری و پرورشی باید نسبت به جذب دانش آموزان اقدام نمایند .

گرد تصریح كرد: ما باور داریم كه مراكز آموزشی مجاز به نیازهای جدید نوجوانان وجوانان پاسخ می دهند و برای پرورش خلاقیت های دانش آموزان و بكارگیری روش های نوین آموزشی، آموزش های علمی مناسب ارائه می دهند.

وی با اشاره به ممنوعیت ورود دستگاه های بدون مجوز آموزش و پرورش به این مراكز گفت: جلسات خوبی  با نیروی انتظامی و اماكن برگزار شده و  انتظار می رود موسسان مراكز  در بعد حمایت و نظارت با مدیران مشاركت ها در استان ها همكاری نمایند و نظارتی همتا داشته باشند، بدیهی است اگر تخلفی درا ین مدارس و مراكز رخ دهد، این حق حاكمیتی و نظارتی آموزش وپرورش است كه ورود پیدا كند و طبق قانون با آنان برخورد نماید.

رئیس سازمان مدارس و مراكز غیر دولتی و توسعه مشاركت های مردمی افزود: اقدامات خوبی مانند برپایی جشنواره و .... در برخی از استان ها برای انعكاس اقدامات و عملكرد مطلوب مراكز آموزشی مجاز صورت گرفته كه امیدواریم با تسری آن به سایر استان ها بتوانیم ارتقای كیفیت مراكز غیردولتی را به اولیا و دانش آموزان كشور اطلاع رسانی نماییم .

وی با اشاره به اینكه منتخبین موسسان مراكز در استان ها بازوان توانمند ما هستند به یكی از وظایف مهم منتخبین در استان ها كه گام برداشتن در جهت آموزش موسسان نسبت به قوانین است ، اشاره كرد و گفت:با تشكیل جلسات هماهنگی و كمیته‌های تخصصی باید نظارت خود را در اجرای مناسب الگوی توسعه در استان ها ارائه دهید تا از رشد مراكز غیرمجاز و قارچ گونه و بدون كیفیت جلوگیری گشود و به یاری خدا بتوانیم گام های موثری برای نظام تعلیم وتربیت برداریم .

گفتنی است: دراین گردهمایی انتخابات اعضای شورای مركزی موسسین مراكز غیردولتی باحضور نمایندگان 32 استان برگزارشد ودر نهایت13 نفر به عنوان عضواصلی و3 نفر به عنوان عضو علی البدل انتخاب شدند


طبقه بندی: آموزشی،
برچسب ها: اوقات فراغت، مراکز امن و مجاز،

تاریخ : چهارشنبه 14 تیر 1396 | 21:07 | نویسنده : مسعود | نظرات


  • paper | خرید Reproduction | خرید تبلیغ متنی
  • خرید رپورتاژ آگهی دائمی | فروش بک لینک با کیفیت