سیدمحمدجواد ابطحی، نماینده خمینی شهر درباره خبر لو رفتن سوالات امتحان نهایی، گفت: اول از همه لو رفتن سوالات امتحان نهایی را تایید می‌کنم و باید گفت که متاسفانه این اتفاق برای چندمین بار است که رخ می‌دهد.

به گزارش شما نیوز ، سیدمحمدجواد ابطحی، نماینده خمینی شهر  درباره خبر لو رفتن سوالات امتحان نهایی، گفت: اول از همه لو رفتن سوالات امتحان نهایی را تایید می‌کنم و باید گفت که متاسفانه این اتفاق برای چندمین بار است که رخ می‌دهد.

 

 

در حال حاضر ما یک ساختار درستی در اداره کل امتحانات آموزش و پرورش نداریم. در گذشته معلم‌ها را به تهران دعوت می‌کردند و سپس آن‌ها قرنطینه می‌شدند و از این‌رو این دبیران تا روز امتحان در این فضا می‌ماندند. اما چند سالی است که دیگر این روال رعایت نمی‌شود. موضوع عجیب اینجاست که حال می‌خواهند با این روش، کنکور را هم حذف کنند که مطمئناً اگر حذف کنکور و شرط معدل عملیاتی شود با این خطاهایی که توسط آموزش و پرورش رخ می‌دهد، شایسته سالاری بوقوع نخواهد پیوست.

 

عضو کمیسیون آموزش مجلس در ادامه افزود: برخی تقصیر را گردن شبکه‌های اجتماعی می‌اندازند ولی باید توجه داشت که این شبکه‌ها باعث تسریع در این ناهنجاری شدند اما عامل اصلی این موضوع نیستند.

 

وی در پاسخ به اینکه اگر با قرطینه کردن معلمان، سوالات تا روز امتحان محرمانه می‌ماند پس چرا وزارت آموزش و پرورش روی به این روال نمی‌آورد، گفت: ما در خیلی از موضوعات باید به روال‌های گذشته برگردیم. در حال حاضر که تکنولوژی پیشرفت کرده و وسایل انتقال اطلاعات در مقایسه با دو دهه گذشته چندبرابر شده باید روند قرنطینه کردن معلمان به مانند سالیان قبل اجرا شود وگرنه روال لو رفتن سوالات باز هم ادامه پیدا خواهد کرد.

 

ابطحی در پایان خاطرنشان کرد: وزیر و یا نماینده وزارت آموزش و پرورش باید به کمیسیون آموزش مجلس بیاید و در این خصوص توضیحات لازم را به نمایندگان بدهد.

 

تامین امنیت سوالات امتحانات نهایی بسیار سخت است

 

میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات با اشاره به موضوع لو رفتن سوالات امتحان نهایی سال 97، گفت: این موضوع را بنده از طریق رسانه‌ها شنیدم و هنوز صحت آن به صورت رسمی تایید نشده است.

 

وی در پاسخ به اینکه آیا به مانند گذشته معلمان همچنان تا روز امتحان قرنطینه می‌شوند، افزود: روال قرنطینه معلمان طراح سوالات امتحان نهایی همواره بوده و در حال حاضر هم با جدیت بیشتری دنبال می‌شود.

 

میرزاده با اشاره به اینکه لو رفتن سوالات امتحان نهایی موضوع جدیدی نیست، متذکر شد: این روزها به دلیل گسترش فضای مجازی روند لو رفتن سوالات امتحان سرعت بیشتری به خود گرفته است.

 

وی با بیان اینکه تا زمانی که نظام آموزشی به این صورت باشد، احتمال لو رفتن سوالات امتحان نهایی هم وجود دارد، تصریح کرد: تامین امنیت سوالات امتحانات نهایی بسیار سخت است و امکان به صفر رسیدن تخلفات وجود ندارد.

 

نماینده مردم گرمی تاکید کرد: دستگاه‌های نظارتی در آموزش و پرورش به این موضوع همواره رسیدگی کردند و قطعاً اگر تخلفی صورت گرفته باشد، با متخلفان برخورد می‌کنند.
طبقه بندی: مجلس،  اداری ، 
برچسب ها: امتحانات نهایی، لورفتن، سئوالات،  

تاریخ : پنجشنبه 10 خرداد 1397 | 10:44 | نویسنده : مسعود | نظرات


  • paper | خرید بک لینک با کیفیت | فال حافظ
  • فال روزانه | خرید رپورتاژ ارزان