وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد که در حال برنامه‌ریزی هستیم تا سه نفر از مدیران مدارس با روش برگزاری انتخابات به عنوان اعضای شورای عالی آموزش و پرورش انتخاب شوند.
به گزارش ایسنا، سید محمد بطحائی در مراسم قدردانی از منتخبان نهایی مرحله دوم انتخابات نمایندگان فرهنگیان در هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان که در وزارت آموزش و پرورش برگزار شد با بیان اینکه خرسندیم از آزمون خطیر برگزاری انتخابات روسفید بیرون آمدیم گفت: این کار در ابتدا بسیار ساده و مشکل به نظر می‌آمد اما کاملا مشخص بود برگزاری انتخابات در دو مرحله آن هم برای صندوق ذخیره فرهنگیان که فضاسازی سنگینی در اطرافش صورت گرفته بود، کار بسیار مشکلی است.

وی افزود: معلمان همواره به عنوان جمعیتی که می‌تواند در حرکتهای سیاسی مورد سوءاستفاده قرار بگیرد مطرح بوده‌اند. برخی تلاش می‌کردند این تصمیم به تاخیر بیافتد. اضطراب را در چهره همه همکارانم که در این انتخابات درگیر بودند احساس می‌کردم اما در نهایت به سرانجام رسید و توانستیم سه همکارمان را به جمع هیئت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان اضافه کنیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ورود ما به این عرصه فقط برای انتخاب سه عضو برای صندوق نبود بلکه آموزش و پرورش بدون همفکری بدنه معلمان به موفقیت نخواهد رسید اظهار کرد: نزدیک به یک میلیون شاغل و ۷۰۰ هزار فرهنگی بازنشسته داریم که گوهر گرانبهایی برای آموزش و پرورش‌اند و بزرگترین سرمایه برای حل مشکلات هستند.

بطحائی افزود: اینکه در همان مرحله اول سه نفر از میان ۸۳ نفر از ۳۰ استان که همدیگر را هم نمی‌شناختند با رای بالا انتخاب شدند، بسیار امیدوارکننده و نشانه بلوغ فکری فرهنگیان بود که با یکدیگر ائتلاف کردند، در عرصه سیاسی چنین چیزی کم نظیر است.

وی با اشاره به اینکه اکنون مشغول برنامه ریزی هستیم تا سه نفر از اعضای شورای عالی آموزش و پرورش را از میان مدیران، مدارس با این روش انتخاب کنیم گفت: معلمان باید در امور آموزش و پرورش مشارکت کنند. به‌زودی مقدمات کار را آغاز می‌کنیم.

وی تاکید کرد: حضور منتخبین فرهنگیان در صندوق ذخیره جنبه تشریفاتی ندارد و آنها دارای اختیارات و مسوولیت های قانونی در هیات امنا هستند.طبقه بندی: آموزشی،  اداری ، 
برچسب ها: شورای عالی آموزش و پرورش، حضور فرهنگیان،  

تاریخ : یکشنبه 13 خرداد 1397 | 08:42 | نویسنده : مسعود | نظرات


  • paper | خرید بک لینک با کیفیت | فال حافظ
  • فال روزانه | خرید رپورتاژ ارزان