عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی می‌گوید از آنجایی که طرح معلمان بار مالی برای دولت داشت، به جایی نرسید؛ لذا باید آن را در قالب لایحه ارائه کند.


سیدمحمدباقر عبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بیانیه 157 نفر از نمایندگان خطاب به رئیس جمهور جهت تسریع در ارائه لایحه نظام رتبه‌بندی فرهنگیان، گفت: گفت: نظام رتبه‌بندی که مجلس و کمیسیون آموزش به دنبال اجرای آن بود هنوز محقق نشده؛ در واقع طرح نظام رتبه‌بندی معلمان با آنچه که دولت به دنبال اجرایی شدن آن است، تفاوت دارد.

نماینده مردم بیرجند و درمیان در مجلس شورای اسلامی افزود: در اجرای طرح مذکور رتبه‌های معلمان همانند دانشگاه که مربی، استادیار، دانشیار و استاد تمام وجود دارد، باید مشخص می‌شد و حقوق و مزایای معلمان نیز به نسبت رتبه آنها افزایش پیدا می‌کرد.

نظر نمایندگان در اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان با نظر دولت متفاوت است

وی بیان کرد: اگرچه دولت مدعی است که نظام رتبه‌بندی معلمان را اجرا می‌کند اما آنچه انجام شده با مواردی که خواسته فرهنگیان است تفاوت بسیار دارد نظر نمایندگان در اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان با نظر دولت متفاوت است و هر کدام بر موارد خاصی تاکید می‌کنند و ایده‌ها در این زمینه با یکدیگر فرق دارد.

طرح رتبه‌بندی معلمان بار مالی داشت، به جایی نرسید

عبادی با بیان اینکه از آنجایی که طرح رتبه‌بندی معلمان بار مالی داشت بدون رضایت دولت به جایی نرسید، ادامه داد: دولت می‌تواند با ارائه لایحه اعتبارات لازم برای اجرای این طرح را تامین کند؛ اجرا رتبه‌بندی فرهنگیان می‌تواند تاثیرگذاری درازمدتی در عملکرد معلمان داشته باشد.

حضور نیروهای باکیفیت در آموزش و پرورش یکی از ضروریات است

وی با بیان اینکه حضور نیروهای باکیفیت در آموزش و پرورش یکی از ضروریات است، خاطرنشان کرد: با اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان می‌توان انگیزه آنها را برای عملکرد بهتر افزایش داد از سوی دیگر این نظام برای نخبگان مشوقی می‌شود تا جذب آموزش و پرورش شوند؛ در حال حاضر نیروهای این وزارتخانه تلاش می‌کنند به سایر سازمان‌ها منتقل شوند تا بتوانند حقوق و مزایای مناسب به دست آورند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان به اعتباری بسیاری نیاز دارد

طبقه بندی: مجلس،  مالی و رفاهی، 
برچسب ها: طرح رتبه بندی فرهنگیان، رتبه بندی، فرهنگیان،  

تاریخ : شنبه 10 شهریور 1397 | 11:23 | نویسنده : مسعود | نظرات


  • paper | خرید بک لینک با کیفیت | فال حافظ
  • فال روزانه | خرید رپورتاژ ارزان